Według ostatniego raportu Deloitte dotyczącego zakupów świątecznych, nie jesteśmy oryginalni. Najchętniej kupujemy w prezencie kosmetyki, perfumy, a w dalszej kolejności książki i czekoladki. Ale ja chcę Wam dziś pokazać, że te kosmetyki i perfumy mogą być nietuzinkowe, oryginale i zarazem naturalne. Bo jeśli ktoś myśli, że kosmetyki naturalne nie nadają się na prezent, są mało atrakcyjne, to proszę zerknąć na mój subiektywny przewodnik prezentowy.

Perfumy Ormaie – eko luksus w czystej postaci. Szkło z odzysku, drewniane zamknięcia ręcznie robione, kompozycja zapachowa całkowicie naturalna – tylko alkohol i olejki eteryczne, zero syntetycznych składników. Zapachy są tak oryginalne, że poleca je sama Anna Wintour w amerykańskim Vogue. U nas do nabycia w Galilu.

Perfumy Abel – nieco tańsze, ale też w pełni naturalne perfumy. Zestaw pozwala odkryć bardzo różne zapachy. Też z Galilu.

Zestaw szampon i odżywka Nuori – skład wręcz idealny, naturalna i skuteczna pielęgnacja. Żadnych podrażnień skóry głowy, włosy miękkie i błyszczące. Do nabycia w Warsztat Piękna.

Sól do kąpieli Mg life – sól magnezowa z olejkami eterycznymi, do tego szklane ekologiczne opakowanie (słoik), które można wykorzystać. Idealny prezent #zerowaste

Mydło Gamila – luksusowe naturalne, wegańskie, ręcznie robione mydło, 100% składników naturalnych, żadnych sztucznych zapachów, czy konserwantów. Nadaje się do mycia twarzy, ciała, a nwet włosów.

Peeling Body Boom – polska marka, specjalista od peelingu kawowego, tym razem zaskakuje peelingiem kokosowym. Wiem, że kawowy można sobie zrobić samemu, ale taki bardziej nadaje się na prezent.

Serum Iossi – z tej polskiej manufaktury mogę polecić prawie wszystko, bo wszystko, co używałam do tej pory dobrze działało  na moją skórę. Bardzo dobra marka pielęgnacyjna, dopracowane receptury i również szklane opakowania.

Naturalna kolorówka nie musi być kiepska i nieatrakcyjna. Oto kosmetyki nadające się idealnie na świąteczny prezent:

Korektor RMS – nie tylko do minimalistycznego makijażu. Do nabycia w Warsztat Piękna.

Kjaer Weis – absolutnie luksusowa kolorówka, może konkurować z tymi wszystkimi drogimi błyszczykami znanych makijażowych marek. Różnica jest taka, że tu jest świetny naturalny skład i żadnych toksycznych składników. Do nabycia w sklepie Glowing Space.

Annabelle Minerals – polska marka, której chyba nie trzeba przedstawiać. Podkłady, pudry, róże, rozświetlacze i cienie do powiek. Wszystko mineralne, czyli krótki prosty skład, bez wody i konserwantów.