Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Segregowanie śmieci w praktyce


Jak widać niestety na załączonym obrazku, moi sąsiedzi mają duże trudności w czytaniu.

Każdy z mieszkańców dostał maila o treści:

Uprzejmie prosimy składować choinki w jednym miejscu, przy bramie przeciwpożarowej. Prosimy nie wrzucać ich do altan śmietnikowych. Zostanie zamówiony odbiór drzewek świątecznych, bierzemy udział w akcji „Ciepło z natury”. Dzięki recyklingowi choinek zmniejszy się produkcja COna terenie Warszawy. Choinki zostaną przemienione w zielone paliwo. Ocenia się, że ten sposób postępowania pozwala 5-krotnie zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Aktualny rekord wynosi ponad 1 200 ton zebranych choinek co pozwala ogrzać przez cały rok około 700 mieszkań o powierzchni 60 m2.

Ale po co czytać maila, po co czytać napisy w śmietniku. Święta, święta i po świętach. Wtórny analfabetyzm, głupota i bezmyślność mają się w nadzwyczaj dobrze. 

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: