W poszukiwaniu nowych skutecznych kosmetyków na trądzik (który już dawno stracił przymiotnik młodzieńczy), przeczesuję intensywnie sieć, sprowadzam kosmetyki naturalne z całego świata. W Kanadzie znalazłam Zydermę. Firma ma w ofercie jeden krem, sprzedawany na 3 sposoby – mała pojemność, większa pojemność i promocja (dwa kremy taniej niż jeden). No więc poszłam w promocję.
Skład bardzo prosty (tylko 5 składników), z czego intrygujący jest opatentowany przez producenta składnik MicroSilver BG. Zachęciło mnie to, że ten kluczowy składnik jest certyfikowany przez ecocert. Srebro ma za zadanie oczyszczać skórę i zapobiegać rozwojowi mikrobów powodujących trądzik. I tak faktycznie jest. Krem ma higieniczny dozownik. Nie zachęci Was zapachem (bo go nie ma), ani kolorem (nie jest wcale srebrny, ale raczej szary). Konsystencja lekka, szybko się wchłania i faktycznie nadaje się pod makijaż.
Po mniej więcej tygodniu zauważyłam poprawę stanu skóry. Brzmi to trochę jak tandetny przekaz reklamowy, ale to najlepsze określenie jakie mi przychodzi do głowy. Innymi słowy nie pojawiały się nowe pryszcze, a stare zniknęły. Firma się chwali, że ten kosmetyk jest nie tylko na trądzik, ale też egzemę, łuszczycę, infekcje grzybicze. Nie sprawdzałam na pozostałe przypadłości, ale teraz jestem w stanie uwierzyć, że to srebro działa.
Uważam, że warto zainwestować w ten krem. Wysyłają do Polski ze strony producenta (wysyłka 15 Dolarów Kanadyjskich).
___________________________________________________________
Searching for new effective acne cosmetics, I buy natural cosmetics all over the world. In Canada, I found Zyderma. This brand has one cream, sold in 3 ways – small bottle, big bottle and promotion (two bottles). Obviously, I have chosen promotion.
Very simple ingredients list (only 5 ingredients), with intriguing MicroSilver BG – an ingredient patented by the manufacturer. I like that this key ingredient is certified by ECOCERT and it was a reason I decided to buy it. The silver is to purify the skin and prevent the growth of microbes that cause acne. And it actually works. The cream has a hygienic dispenser. You don’t need to love the smell (because there is no) nor color (don’t expect silver, it’s rather gray). The consistency is light, absorbs quickly and it’s fine under makeup.
After about a week I have observed an improvement of my skin. It sounds a bit like a cheap public relation, but this is the best description I can tell you. In other words, there are no new spots and the old ones disappeared. The company says that this product is not only for acne, but also for eczema, psoriasis and fungal infections. I haven’t checked it, but now I believe that silver works.
I think that it is worth buying this cream. They ship to Poland as well (the shipping is Canadian $ 15).