Peelingi do ciała dzielę na (i) tłuste i śliskie oraz (ii) łatwo zmywalne. O co chodzi? Zwykle to mieszanka oleju z cukrem lub solą oraz olejki eteryczne. Ale jak pokazuje moje doświadczenie z naturalnymi peelingami nie wszystkie są takie same, a więc niby prosta receptura, ale nie daje takich samych efektów. To utwierdza mnie w tym, że nie jestem fanką samodzielnego robienia kosmetyków. Zostawiam to tym, którzy się na tym naprawdę znają.
Pierwsza opcja – wywrotowa – jest bardzo popularna. To taki peeling, że nawet po spłukaniu trzeba uważać, żeby się nie wywrócić w wannie. Ciało jest tłuste i nadal się klei. Ręcznik zwykle trzeba potem wyprać (bo tłuste i kleiste zostaje na ręczniku). Druga grupa peelingów to takie, gdzie ciało jest gładkie, wcieram też mieszankę olejów i cukru, ale nie jestem tłusta i nie ma ryzyka, że wychodząc z wanny złamię nogę. Właściwie znam tylko jeden taki peeling – to scrub do ciała Phenome.
Jest cukier, są olejki, ciało jest gładkie, ale nie tłuste. Można normalnie wyjść z wanny. Peeling ma słodki zapach, poprawiający nastrój. Bardzo go lubię. Szkoda tylko, że szybko się kończy.
____________________________________________________

Natural Body Scrubs – there are 2 types of scrubs: (i) greasy and slippery and (ii) easy washable. What is it about? It’s a mixture of sugar or salt in oil and essential oils. My experience shows that natural body scrubs are not all the same. Such simple formula doesn’t mean the same results. That’s why I don’t like to make cosmetics on my won. I prefer to buy from those who really know how to do it.
First option – hazardous – is very popular. This is a scrub with constant danger of slippery and it leaves body greasy and sticky. I usually have to wash the towel after all (the towel is getting oily and sticky). The second group of scrubs are those where the body is smooth, but I don’t have to worry of braking my leg when getting out of the bath. Actually there is only one scrub that is not sticky after use – a body scrub Phenomé.

There are oils, sugar, the scrub leaves the body smooth, but not greasy. You can easily get out of the bath. Peeling has a sweet smell, gives you good vibrations. I like it very much. The only disadvantage – it ends up quickly.