Oto moje wielkanocne prezenty – pielęgnacja anti-age i mały gadżet do makijażu.
Zacznę od Madara – zestaw kremów na dzień i na noc. Nie miałam jeszcze z tej firmy żadnych kremów, więc chętnie spróbuję. To pielęgnacja zdecydowanie nie dla nastolatek. Jeszcze im są niepotrzebne kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Za to docenią je dziewczyny 30+ za dobrą jakość i naturalne składniki. Co je wyróżnia? Nie zawierają wody, oparte są o sok z brzozy, a więc droższe, ale za to bogate w składniki odżywcze i dzięki temu bardziej efektywne. Nie wszyscy wiedzą, że Madara to firma z Łotwy. A więc można zrobić fajne porządne certyfikowane (ecocert) kosmetyki w Europie Wschodniej? Jak widać można. Wiele naszych rodzimych manufaktur mogłoby brać z nich przykład. Do nabycia tu.
Kolejny kosmetyk to kuracja w ampułkach Santaverde. To już znam, stosowałam i polecam, szczególnie na wiosnę. Jedna ampułka dziennie, przez 10 dni. To taka bomba witaminowa dla zmęczonej po zimie skóry. Tu też nie ma wody – jest za to czysty sok z aloesu, pochodzący z ekologicznych upraw. Ten sok różni się od wielu innych aloesów w składzie kosmetyków. Ekologiczne uprawy to dopiero początek. To nie tylko organiczna uprawa, ale i obróbka. Każdy liść jest wyselekcjonowany i ręcznie zbierany. Laboratorium produkcyjne jest na terenie plantacji, a więc aloes nie podróżuje przez pół świata. Każdy liść jest starannie myty, a potem zostaje zamrożony. Co najważniejsze – do kosmetyków używany jest wyłącznie sok, nie mieli się całych liści, które w normalnych warunkach są zanieczyszczone, co może być przyczyną alergii i uczuleń na aloes. Tutaj nie ma takiej możliwości. Więc jak ktoś mówi mi, że ma uczulenie na aloes, to znaczy, że używał kosmetyków z tanim proszkiem z aloesu, czyli zmieloną całą rośliną, a nie z czystym sokiem. Kosmetyki Santaverde możecie kupić w kilku sklepach internetowych: ekodrogeria, douglas.
Ostatni kosmetyk to produkt do makijażu – brązowy eyeliner Jane Iredale. Ale to nie jest typowy liner w płynie. To połączenie kredki i linera. Efekt? Ten produkt nie daje ostrej kreski, ale coś pośredniego pomiędzy linerem a kredką. Linia jest bardziej miękka, można ją rozetrzeć, ale jednocześnie bardziej precyzyjna niż zwykła kredka. Kolor brązowy to mój wybór, do którego też musiałam dorosnąć. Kiedy używałam wyłącznie czarnej kredki, która na co dzień może wydawać się zbyt demoniczna. Brązowa ładnie podkreśla oko, ale nie nadaje spojrzeniu takiej ostrości, która niekoniecznie pasuje na co dzień. Do nabycia tu.
Teraz czekam tylko na cieplejszy powiew wiosny, bo tegoroczne święta były wyjątkowo chłodne.
Here are my Easter gifts – anti-age care and little make-up gadget.
I will start with Madara – a set of creams for day and night. This is my first time with their face creams so I will be happy to try them. This face care is definitely not for teenagers. They don’t need anti age skincare products. But girls 30+ will like them for good quality and organic ingredients. What’s so unique about Madara? Look at the ingredients list – there is no water, creams are based on birch juice, so they are more expensive, but nourishing and thus more effective. Not everyone knows Madara is a Latvian company. As you can see it is possible to make high quality certified (ecocert) cosmetics in Eastern Europe. Many producers in Poland could learn from them. You can buy Madara products here.
Another anti age skincare product is ampoules treatment from Santaverde. I already know this product. I had it once, I like it and I fully recommend it, especially in spring. One small shot per day, for 10 days. It’s such a vitamin bomb for dull and tired skin. There is also no water in here, but pure organic aloe juice. This juice is so different from other aloe vera cosmetics. Organic farming is just the start. It’s organic cultivation and processing. Each leaf is specially selected and hand picked. The production lab is in the plantation area, so the aloe does not travel all around the world. Each leaf is carefully washed and then frozen. And the most important part – they use juice only, not leaves, which are often contaminated and it can cause allergy to aloe. So when someone tells me that is allergic to aloe vera, I think it could be just the cheap aloe vera powder, which is very popular ingredient in aloe cosmetics. There is nothing in common with high quality organic pure aloe vera juice. You can buy Santaverde products in many on-line store such as: ekodrogeria, douglas
The last present is make-up product – brown eyeliner from Jane Iredale. But this is not a typical liquid eye liner. This is something between liner and eye pencil. The line is softer, it can be wiped off, but more precise than a regular crayon. There was a time when I used only black eye pencil. Now I prefer brown – it’s softer and there is no demonic look for everyday use. You can buy it here.

Now I’m just waiting for a warmer spring breeze, because this year Easter was cold and windy.