Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Śmieci dla zaawansowanych – zużyte baterie


Jak już się przyzwyczaicie do segregowania śmieci na 5 różnych rodzajów, to czas wkroczyć na poziom bardziej zaawansowany. Chodzi o zużyte baterie.

Nie powinno się ich wrzucać do normalnego śmietnika. To nie jest szkło, papier, tworzywa sztuczne, ani bio, ale (wbrew temu, co się może niektórym wydawać) nie wolno ich wrzucać do zmieszanych. Dla baterii najlepiej poszukać specjalnych pojemników.

Wiem, to nie jest łatwe. Takie pojemniki są w sklepach z artykułami budowlanymi, w niektórych firmach, czy dużych zakładach pracy. Ja u siebie w pracy akurat taki pojemnik mam, co mnie bardzo cieszy, bo wszystkie baterie odkładam od razu do torebki i wyrzucam w pracy. 

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: