Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Podcast ochrona przeciwsłoneczna

Na zaproszenie Sylwii Maksym, która zajmuje się edukacją żywieniową sportowców BODYIDEA nagrałyśmy wspólnie podcast na temat ochrony przeciwsłonecznej (nie tylko) sportowców. Sylwia jest dyplomowaną dietetyczką i fizjoterapeutką. Pracuje ze sportowcami, którym układa bezmięsny jadłospis i pomaga osiągnąć lepsze wyniki sportowe, sama jeździ na rowerze i uwielbia kuchnię #zerowaste

Zachęcam Was do słuchania jej podcastów „Paliwo z roślin”, a w ostatnim odcinku rozmawiamy właśnie o ochronie przeciwsłonecznej, która jest szczególnie ważna dla osób, które uprawiają sport na świeżym potwietrzu. Wyjaśniam różnicę między filtrami chemicznymi a mineralnymi (polecam oczywiście te drugie), podpowiadam, jak często i ile trzeba nałożyć kremu z filtrem, żeby ochrona była wystarczająca, a także co zrobić, gdy mimo wszystko przedobrzymy ze słońcem i skóra jest poparzona. Zapraszam serdecznie.

Link do podcastu znajdziecie tutaj.

 

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: