Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Ekonomia dla każdego

Polecam książkę o ekonomii, ale… ale… ale! To nie jest żaden nudny podręcznik. To książka napisana językiem zupełnie niepodręcznikowym. Wciąga jak super powieść, a przy okazji uczy mechanizmów rynkowych, poczynając od czasów bardzo zamierzchłych, aż po współczesną światową ekonomię.

Autor Tomas Sedlacek (Czech) wyjaśnia ekonomiczne zjawiska w nieskomplikowany, a zarazem mistrzowski sposób. Lektura w ogóle nie sprawia wrażenia naukowej publikacji. Słuchałam tej książki na audiobooku jakiś czas temu, wciągnęła mnie od razu. Teraz postanowiłam kupić wersję papierową, żeby móc do niej wracać i zaznaczać odpowiednie fragmenty. 

Dowiedziałam się z tej książki, że w ekonomii niekoniecznie kierujemy się rachunkiem ekonomicznym, ale emocjami i instynktami. A w sumie wszystko sprowadza się do ludzkiej motywacji. 

Ciekawe jest również to, że po sukcesie wydawniczym książki, została ona adaptowana jako sztuka teatralna i wystawiona w Czechach, na Słowacji i w Wielkiej Brytanii. 

To jedna z tych książek, które chcę mieć pod ręką, będę po niej pisać, uczyć się fragmentów i zapamiętywać zawarte w niej tezy. Taka nauka to czysta przyjemność. Polecam!
O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: