Szczecin jest pięknym miastem, zielonym, zbudowanym na wzór Paryża, z wieloma rondami i szerokimi ulicami, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej niż w stolicy. Piszę to nie tylko dlatego, że stamtąd pochodzę, ale wiele osób, które przyjeżdża do Szczecina zachwyca się jego architekturą i licznymi parkami. No i od niedawna miasto słynie z fantastycznej filharmonii, której budynek zdobył główną nagrodę Unii Europejskiej w najważniejszym europejskim konkursie architektonicznym w 2015 r.
I w tym zielonym Szczecinie znajdziecie w samym centrum, na parterze w starej kamienicy sklep z kosmetykami naturalnymi Clochee. Chciałabym, żeby w całej Polsce było więcej takich sklepów. Wiem, jak trudno kupuje się kosmetyki naturalne przez internet, bo chciałoby się spróbować, powąchać, czy po prostu dotknąć opakowanie. Tym bardziej doceniam każdy stacjonarny sklep, gdzie można porozmawiać z fachową obsługą o kosmetykach naturalnych i wybrać odpowiednie dla siebie.
Te kosmetyki widziałam też w drogeriach Superpharm, czy na Okęciu, ale firmowy butik to co innego. Tam jest klimat, nie ma tłoku, ani kolejki do kasy i można bez pośpiechu zrobić zakupy. A więc jeżeli wybieracie się nad morze (przypominam, że Szczecin NIE leży nad morzem i mamy do morza jeszcze 100 km), to po drodze, robiąc przystanek w Szczecinie, musicie koniecznie zajrzeć.
PS. Uprzedzając ewentualne podejrzenia co do powstania tego wpisu i niniejszym informuję, że nie jest to żaden wpis sponsorowany. Wynika on z mojej czystej sympatii do Szczecina i pochodzących stamtąd kosmetyków naturalnych. Taki lokalny patriotyzm.

When you come over to Szczecin – north west part of Poland, not far from the Baltic Sea and Germany, and would you like to buy some organic skincare products, you should visit Clochee boutique. This store is located in the center of the city. I know it’s not easy to buy online cosmetics, when you have no chance to smell and test the product. So that’s why I like small cosmetic stores when I have time to take a look at the products, talk to educated shop assistant and buy products I really want and need.