Depilacja to zabieg, który kobiety wykonują praktycznie przez całe dorosłe życie (chyba że mieszkają z nieogolonym drwalem na skraju puszczy kampinoskiej w lepiance zbudowanej z suchych gałęzi). Od lat fascynuje mnie depilacja pastą cukrową. Szukałam dobrej kosmetyczki w Warszawie. Była jedna, powolna i do tego na krótko, bo gabinet zderzył się z wysokim czynszem i został zamknięty. Zdesperowana próbowałam zrobić samodzielnie pastę cukrową. Przepisów w sieci jest sporo. Wydaje się, że taką pastę jest zrobić bardzo łatwo, do tego ma super naturalny skład. Za pierwszym razem poparzyłam sobie opuszki palców. Za drugim wyszła twarda i gumowata. Namęczyłam się z połową łydki przez 2 godziny zanim zmiękła. Poddałam się.
W końcu w moim Szczecinie pojawił się oferujący depilację cukrową gabinet, na który trafiłam przypadkiem. Dwie siostry, które go założyły miały super pomysł i super PR. Różowe fartuszki kosmetyczek, komiksowa aranżacja, fachowo przeszkolone i umieją to robić szybko i sprawnie, jest kilka praktycznych pakietów do wyboru i do tego bez zapisów. Zakochałam się od pierwszej wizyty. Teraz za każdym razem, gdy jestem w Szczecinie, idę na depilację cukrową. Nie jestem jedyna, bo mają coraz więcej klientek z całej Polski, które wstępują na zabieg przy okazji pobytu w Szczecinie.
Z czasem w ofercie pojawiły się kosmetyki do pielęgnacji ciała. Oczywiście rzuciłam się na skład. Wszystkie kosmetyki nie zawierają parabenów i ftalanów. Podniosłam poprzeczkę, jeśli chodzi o listę INCI i wybrałam bardzo proste naturalne składy. Peeling do ciała? Cukier, olej arganowy, masło shea, olej kokosowy i witamina E. Olejek na wrastające włoski? To olejek z drzewa herbacianego wymieszany z olejem migdałowym. Mydło w kostce to ich uproszczona wersja Aleppo – 25% oleju laurowego. Powiecie, że można samemu ukręcić taki peeling? Można, ale ja nie mam na to czasu ani ochoty.
Polecam to miejsce w Szczecinie. Fachowo, szybko i naturalnie.

___________________________________________
Hair removal is a treatment that women do all their life (unless you live with a man with beard, on the edge of Kampinos Forest in a mud hut built of dry branches). I’ve been fascinated with sugar paste hair removal for years. I was looking for a good beauty salon in Warsaw. I have found one, but for a short time. The girl was not very proficient and shortly after they closed the business. I was desperate I tried to make sugar paste on my own. There are plenty of recipes on the net. It seems to be easy to make it with just a few cheap and natural ingredients. First try – I burnt my fingertips. The second one – the paste was too hard and I was bothering with it for another two hours before it softened with very poor results. I gave up.
Finally, in my Szczecin they have opened a beauty salon offering sugar paste depilation, which I found by accident. Two sisters who run the business had great idea and great PR. Pink suits for the girls, cartoon stories as an offer, girls are professionally trained and know how to do it quickly and efficiently. There are several practical packages to choose from and you don’t need to book an appointment. I fell in love from the first visit. Now every time I’m in Szczecin, I go on sugar hair removal. I’m not the only one, because they have more and more clients from all over the country, who come to Szczecin for different reasons and drop by.
Now they have their own brand skincare products. None of them contain parabens or phthalates. Of course, I need to check the ingredients list first. Then I have chosen few products with very simple and short ingredients, and all natural. Body scrub? Sugar, argan oil, shea butter, coconut oil and vitamin E. Oil against ingrown hair? This tea tree oil mixed with almond oil. Bar soap is a simplified version of Aleppo – 25% laurel oil. You’re gonna tell me you can make it on your own. Sure, but I don’t want to and have no time for that.
I fully recommend this place in Szczecin. Professionally, quickly and naturally.