Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Czcionka Garamond

Siedzisz przed komputerem? Otwórz Worda. Jaką masz ustawioną domyślną czcionkę? Pewnie Times New Roman albo Arial. Przy drukowaniu zużywają sporo tonera, a więc nie są drogie i zupełnie nie ekologiczne. Najlepszą pod tym względem czcionką jest Garamond. Zużywa mniej toneru, a jest wyraźna, czytelna i przyjazna dla oka. 

Cieńsze litery w czcionce Garamond pozwalają zmniejszyć zużycie atramentu nawet o 24 proc. Sprawdził to pewien nastolatek w USA. Wyliczył, że gdyby państwowe instytucje zmieniły czcionkę w dokumentach, pozwoliłoby im to zaoszczędzić miliony dolarów na druku. A mniej zużytych tonerów to także mniej śmieci. Same korzyści.

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: