Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Czytelnictwo

Czytelnictwo u nas w czasie pandemii wygląda mniej więcej tak, że Tosia czyta 3 razy więcej niż ja (znaczy to ja jej czytam, więc może powinnam te bajki zapisać na swoje konto przeczytanych książek). Plus słuchamy audiobooków. To wypadam jeszcze gorzej. Utknęłam na Sekretnym życiu drzew, a Tosia już przesłuchała wszystkie swoje i właśnie zamówiłam jej nowe.

Wracając do moich aktualnych lektur chciałabym Wam zarekomendować poradnik #Polishbeauty Wprawdzie jestem w połowie książki, ale już zdążyłam zrobić sporo notatek i pozaznaczać interesujące mnie fragmenty. Tę książkę napisała dziennikarka Elle Marta Krupińska i zaprosiła do niej ekspertki. Jedną z nich jest Ania Grela z Warsztatu Piękna. To kosmetyczka z 25-letnim doświadczeniem i wszystkim propagatorka holistycznego, naturalnego podejścia do pielęgnacji. Zadajecie mi pytania, jak dobrać odpowiedni krem dla siebie. A ja tylko znam się na czytaniu listy składników, a w doborze naturalnego kremu pomoże właśnie Ania:
„Polki często oczyszczają twarz niewłaściwymi preparatami, zbyt mało starannie albo wręcz przeciwnie, zbyt katując skórę”
„Stosując kurację z kwasami lub z retinolem, zrezygnuj z olejków, bo osłabiają ich działanie”
„Bezwzględnie chroń skórę filtrami przeciwsłonecznymi. Unikaj sauny, wysokie temperatury i wszystkiego, co rozszerza naczynia krwionośne”
„Odkąd myję ciało naturalnymi żelami, moja skóra przestała się tak przesuszać”
– to kilka cytatów Ani z tej właśnie książki. Znajdziecie tam porady dotyczące pielęgnacji, a także wywiady z dziewczynami, które produkują popularne polskie kosmetyki naturalne.

Bardzo cenię sobie porady Ani, nie tylko w tej książce. I jeszcze niejedną z tych porad Wam tutaj przedstawię.

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: