Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Śmieci w krzakach

W takich momentach ręce mi opadają i wydaje mi się, że wszystko, co robię nie ma większego sensu.

Jakiś idiota zgniótł to opakowanie po chipsach (czy nie wiem, co tam było) i wepchnął w krzaki. Wymagało to od niego determinacji i energii, bo nie dało się po prostu rzucić tego opakowania i samo nie wpadło w krzaki. Nie wiem, co jest takiego w ludziach, że takie rzeczy przychodzą im do głowy. 

Czy naprawdę nie można trzymać w ręku tej pustej paczki po chipsach i wyrzucić do najbliższego kosza na śmieci. Ten krzak (jak kilka innych obok) oddziela chodnik od trawnika na jednej z głównych ulic osiedlowych Wilanowa. To nie jest jakieś odludzie. Wokół są domy, sklepy, a także kosze na śmieci. Krzak został właśnie potraktowany dosłownie jak kosz na śmieci. Opadają z niego liście, ale jesienią nie staje się on śmietnikiem. Hasło „szanuj zieleń” nabiera nowego znaczenia. Może trzeba je przerobić na „nie zaśmiecaj zieleni”…

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: