Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Sok malinowy

Z czego składa się sok malinowy? Powiecie, co za głupie pytanie. Przecież wiadomo, że z malin. To jednak nie jest wcale takie oczywiste. Weźcie pierwszy z brzegu w sklepie „sok malinowy”. Zwykle składa się w większości z cukru. Dlatego powinien nazywać się raczej „syrop cukrowy z dodatkiem malin”. Jakiś czas temu wrzuciłam tutaj sok pseudo-malinowy, gdzie malin było… 2%. A w składzie syrop glukozowo-fruktozowy i cukier. 

Ciemny czerwony kolor i gęsta konsystencja nie oznacza, że w butelce są same malinki. Bo przeważnie głównym składnikiem jest tam cukier. Ten ze zdjęcia sok malinowy kupiłam w ekologicznym sklepie. Nie ma wcale bardzo gęstej konsystencji (bo sok z samych malin nie jest wcale taki gęsty) i nie jest słodki (jak można byłoby się spodziewać). Jest za to dużo zdrowszy.

Przy okazji nie polecam kupować takich soków w dużych szklanych butelkach, bo sam sok malinowy jest tylko pasteryzowany i po otwarciu trzeba go w szybkim czasie zużyć (do 10 dni). 

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.
%d bloggers like this: