Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

T. LeClerc – nietoksyczny lakier do paznokci / non-toxic nail polish

Lakier do paznokci nie dostanie certyfikatu „organic”, ale da się go zrobić bez kilku toksycznych składników. Jeszcze jakiś czas temu widywałam lakiery do paznokci z ostrzeżeniem, że zawiera formaldehyd. Dziś coraz więcej producentów zmienia skład, aby uniknąć rakotwórczych składników.
Zgadzam się z tym, że Chanel ma niesamowity wybór kolorów, ale naprawdę goni ich ekologiczna alternatywa. Taki jest m.in. T. LeClerc. Marka nie jest mainstremowa, ale przynajmniej w Warszawie dostępna stacjonarnie w perfumerii Quality Missala w hotelu Marriott, więc można sobie naocznie sprawdzić kolory. Ale co najważniejsze, te lakiery nie zawierają: (i) pochodnych formaldehydu, (ii) toluenu, (iii) dibutyl ftalanu i (iv) kamfory. To najbardziej szkodliwe, toksyczne składniki, jakie mogą się znaleźć w lakierze do paznokci. Producent chwali się, że lakiery nie zawierają także parabenów i phenoxyethanolu.
Jak widać, świadomość w narodzie rośnie, producenci zmieniają składy – i o to właśnie chodzi. A przy okazji mam piękny i nietoksyczny kolor, który póki co trzyma na moich paznokciach.
You can’t make nail polish certified organic, but it’s possible to make it with no toxic ingredients. I still remember nail polish with warning: contains formaldehyde. Today more and more cosmetics companies are changing ingredient lists to avoid carcinogenic stuff.
I agree that Chanel offers amazing variety of colors, but there is more natural alternative and good quality, too. For instance T. LeClerc. This is not mainstream brand but still in Warsaw available at the Quality Missala perfume at the Marriott hotel, so you can see all the real colors. But most important is this nail polish contains: (i) no formaldehyde resin, (ii) no toluene, (iii) no dibutyl phthalate, and (iv) no camphor. It’s also paraben and phenoxyethanol free.
As you can see, the consciousness in the nation is growing, companies are changing ingredietns – and that’s the point. So far I still have this beautiful and toxic-free colour on my nails.
O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.

0 Comments

  1. Teraz na topie są hybrydy. Coraz więcej osób reaguje na nie jednak alergią lub co gorsza, onycholizą i nawet widziałam zdjęcia dosłownie wyżartych palców aż do kości! Dopiero teraz będzie się ujawniać coraz więcej osób, ponieważ problemy objawiają się czasem po roku i dwóch latach stosowania. Zdjęcia są przerażające, osoby podają nazwy producentów, czuję, sprawa robi się gruba. Ja czasem reaguje alergicznie na zwykłe lakiery i utwardzacze, palce mnie bolą, paznokcie i skórki są suche i brzydkie. Wtedy odstawiam malowanie na kilka miesięcy.

  2. Ja jestem kompletnie antyhybrydowa. Byłam też antytipsowa – jak była moda na tipsy. To niszczenie sobie paznokci na własne życzenie. Ja sobie zrobiłam zimą taki detoks od lakierów do paznokci – zamiast lakieru wcieranie olejków – bardzo dobra kuracja dla płytki paznokciowej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: