Lista składników to pierwsza rzecz, na jaką patrzę przed zakupem, kosmetyków, żywności, a także ubrań. Od wielu lat używam kosmetyków naturalnych i do tego będę Was zachęcić. Z drugiej strony, przeczytacie tu także o takich produktach, które omijam szerokim łukiem, bo tylko udają naturalne. Walczę o Wasze prawa i Wasze przemyślane decyzje zakupowe. Bądźmy świadomymi konsumentami – wtedy będziemy mieć wybór lepszych i zdrowszych produktów.

Mydło Yope


Markę Yope znam od początku istnienia. Zanim jeszcze mieli sklep szukałam do nich kontaktu przez ich grafika, który namalował te wszystkie urocze zwierzątka na etykietach. Mydła w płynie to pierwsze produkty, które miałam od nich, ale i ostatnie. Dlaczego?

Ustalmy jedno: to nie są w pełni naturalne kosmetyki. Zresztą, nawet do takich nie aspirują. Jasno deklarują, ile procent naturalnych składników zawierają. I np. za takie 92% deklarowanych naturalnych składników w mydle figowym to ekologicznego certyfikatu by nie dostali. Nie dostaliby go także dlatego, że używają sztucznych kompozycji zapachowych.

Z tego właśnie względu nie lubię ich mydeł dla dzieci. Deklaracja, że są dla dzieci powyżej 3 roku życia to dla mnie sygnał ostrzegawczy, że mogą być w składzie jakieś potencjalne alergeny. Poza tym wychodzę z założenia, że dzieciom zapach (zwłaszcza sztuczny) nie jest potrzebny. I tak są otoczone różnego rodzaju aromatami, więc po co mam jeszcze dokładać jeden do kąpieli.

Dlatego, jeśli chodzi o Yope to owszem, mam – mydło w płynie. Używam do mycia rąk wyłącznie. Lubię duże opakowanie, wygodną pompkę i tyle. To mój taki wyłom. Poza tym jestem bardziej restrykcyjna i lista składników musi być dla mnie bardziej naturalna. 

O autorze
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników.

2 Comments

  1. 634475 762004Jeden Tag stellt man sich die Frage Was Koche Ich Heute?! Zerbrechen Sie sich nicht den Kopf, besuchen Sie uns am besten direkt auf unserer Webseite uns lassen Sie sich inspirieren 100564

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: